Facebook

V Žamberku jsme vyhráli i druhé derby sezóny Tisk

Žamberk - Dlouhoňovice 3:4

Před očekávanou kulisou 500 diváků bylo odehrané 1. derby na novém zimním stadionu v Žamberku.

Nervózní začátek byl poznamenán řadou vyloučených na obou stranách, ale ve 14. minutě jsme se ujali vedení, když David Hrčka obkroužil branku domácích a bekhendovou střelou mezi nohy nedal brankáři šanci.

více...

Dalšího gólu v 1. třetině se diváci již nedočkali zvláště, když nás rozhodčí poslali do tří a ke konci třetiny jsme opět bránili vlastní oslabení. První půle druhé části se nesla v duchu začátku utkání a další branka padla až v 31. min., kdy soupeři stačilo 23 sekund k využití přesilovky a vyrovnání zápasu. Další branku jsme darovali domácím špatným střídáním, kdy proti zbylým třem hráčům vyšlo brejkové rozehrání puku na zakončujícího Diblíka, který zvyšoval na 2:1. Naštěstí tento stav netrval dlouho a trefil se Tomáš Plundra, aby v rozmezí minuty zvrátil výsledek na naší stranu agilní střelec David Hrčka a to střelou mezi kruhy nad vyrážečku domácího gólmana. Opět jsme šli do kabin za příznivého stavu a pocítili příležitost k vítězství na žambereckém ledu. Na začátku 3. třetiny využil Jarda Macháček přesilovku a přiblížil nás k vítězství. Domácí však nesložili zbraně a pět minut před koncem zápasu snížením na 3:4 utkání zdramatizovali. Štěstí stálo na naší straně, a protože domácí ze závěrečného tlaku již žádnou branku nevytěžili, odvezli jsme si plný počet bodů z derby již podruhé v této sezóně. Přestože se hrál „upracovaný“ hokej v mrazivém podvečeru, tak diváci, kteří viděli na ledovou plochu, museli být s vývojem utkání spokojeni. S výsledkem byli spokojení už jenom dlouhoňovičtí fans. Společné oslavy u Tukyho tentokrát byly bouřlivé a nebraly konce. Radost příznivců našeho týmu a hráčů je odměnou realizačnímu týmu za kvalitní přípravu, kterou zvládl takticky nejenom v Dlouhoňovicích, ale i na zimním stadiónu v Žamberku. Poděkování patří starostovi Pavlu Smolovi a zastupitelům P. Nunovi a Z. Kořínkovi za pochopení a nezištnou pomoc při vytvoření regulerních podmínek pro odehrání  derby v Žamberku.

(mk)

Výsledek: Žamberk 3:4 Dlouhoňovice

Třetiny: 0:1, 2:2, 1:1

Vývoj skóré: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4

Branky a nahrávky: 13:46 Hrčka (Musil), 38:19 Plundra T. (Macháček, Hubálek), 39:06 Hrčka (Musil), 43:37 Macháček (Plundra J.) - přesilovka --- 30:02 Diblík (Zářecký) - přesilovka, 36:51 Díblík (Nosál, Chmelan), 55:10 Brožek M. (Vítek)

Vyloučení: 9:10, navíc Víša Pavel 10 min OT