Partneři

Facebook

Z Králík jsme si odvezli těsnou porážku 4:3 Tisk

Králíky 4:3 Dlouhoňovice

Krásné sobotní odpoledne nás přivítalo v Králíkách. Vyhrávající rozhlas a zasněžená  plocha místního hokejového areálu opravdu připomínaly avízovanou atmosféru Winter classic, kterou dotvářela nedaleko vrčící rolba,  upravující prachový sníh pro běžkaře. Na hřiště nastupuje početná skupinka místních dobrovolníků a začíná odklízet sníh, z pod kterého „vylézá“ krásná ledová plocha…to nemá chybu! více...

Před západem slunce začíná toliko očekávaný zápas. Povzbuzeni těsnou prohrou  v derby věříme, že budeme tentokrát bodovat. Ve 36. vteřině malý šmudla doklouže do naší branky, což nás vyprovokuje a zahání počáteční skleslost. V 5. minutě dostáváme na 2:0, což nevypadá vůbec dobře. Za minutu však Marek Keprta nachází Davida Hrčku, který nechytatelnou bombou vymetá pavučinu branky domácích.  V 10. min. nás rozhodčí posílá do 3. Při spršce střel z hokejek kralických hráčů nám tentokrát přeje štěstí a ubráněné oslabení nás konečně dostává nahoru. Na konci třetiny využívá Pavel Šourek chyby domácího gólmana a vyrovnává na 2:2. Druhá třetina sice přinesla několik šancí na obou stranách, ale skóre se nemění až do 18. min., kdy při naší přesilové hře vyhazuje domácí hráč puk přes celé hřiště. Puk klouže po ledě, aby těsně před zachycením vyjel na nerovnost a obloučkem, k překvapení všech hráčů a především gólmana, skončil za brankovou čarou. Začátek 3. třetiny jsme se bránili opět v dvojnásobném oslabení, ale ani následující přesilovka  5 na 3 změnu ve skóre na světelné tabuli nepřinesla. Naděje přišla v 53. min., kdy jsme vydřeli gól z hole  Davida Baiera  na 3:3. Tento stav trval pouze 50 vteřin a domácí tým se opět ujal vedení, které již udržel a mohl slavit šťastnou výhru před domácími diváky.  Zajímavostí zápasu nebyl jen kuriózní gól, bohužel na náš účet, ale i přesilovky 5:3, které rozhodčí nařídili ve prospěch domácího týmu 4:2, ovšem ani jeden tým nedokázal této výhody využít.

Ve vyrovnaném zápase jsme se nechali strhnout podívanou na led a nedokázali dodržet stanovenou taktiku, což nás opět stálo body. Jediným pozitivem zůstává, že se trefili hráči, kteří čekali delší dobu na gólovou trefu.

Organizačně výborně zajištěnému utkání, ke spokojenosti všech dobrovolníků a především hráčů, chyběla jen návštěva přibližující se té na Winter classic…bubeníci zaspali?