Přeborníci okresu

  • 1975
  • 1977
  • 1992
  • 2011

Poslední zápas

          Mistrovské utkání

             7. kolo 19.11.2016

    Dlouhoňovice - Litomyšl "B"

3:6

Nejbližší zápas

                         8. Kolo

                Pátek 25.11. 20:15

                  Stadion: Choceň

Voděrady - Dlouhoňovice

Aktuality

Aktuální rozlosování sezóny 2015-16 zde!

Archiv aktualit

Generální partneři

Banner

Partneři

babak5.jpg

Facebook

S Řetovou byli naši hráči velmi produktivní a vysoké vítězství bylo na světě Tisk

dav01Řetová - Dlouhoňovice 5:13

K poslednímu zápasu první třetiny základní části jsme zavítali do ČT, kde nás hostila Řetová. Třináct vstřelených gólů, tři hattricky, třetí vítězství a tři body do tabulky, tak by se také dalo charakterizovat nedělní utkání. Sestava na dvě pětky tak maximálně využila svého času na ledě a potěšila fanoušky pohlednými brankami a dalšími akcemi.

Do zápasu jsme vstoupili mnohem lépe, než posledně, když ve 4. minutě otevřel skóre zápasu Petr Doležal a o 4 minuty později zvyšoval na 0:2 v přesilové hře Pepa Matyáš. Domací lavička neváhala již v první třetině využít oddechového času, který Řetové skutečně pomohl. V rozmězí 10. a 13. minuty domácí otočili, i díky dvěma využitým přesilovým hrám, skóre zápasu a rázem vedli 3:2. Naši hráči však naštěstí nečekali na odpověď příliš dlouho a ještě do konce první části hry otočili zápas zpět na svou stranu, když skóroval Jarda Macháček a tři přesné trefy přidala hvězda zápasu Peťa Doležal, který tak završil svůj hattrick. V úvodu druhé třetiny jsme po brankách Davida Hrčky a Petra Doležala zvyšovali na 3:8. Domácí využitou přesilovou hrou sice následně snížili na 4:8, ale do konce třetiny se dvakrát prosadil Tomáš Plundra a stanovil vedení 4:10. V závěrečné třetině se dvakrát trefil Jarda Macháček, jednou Tomáš Plundra a oba tak dosáhli na hattrick. Poslední slovo měli domácí, kteří využili přesilovou hru a stanovili konečný výsledek na divokých 5:13.

Diváci nelitovali nedělní cesty na třebovský stadion a bavili se mnoha pohlednými akcemi i góly. S respektem k soupeři je však nutno uznat, že někdy to prostě "lepí" více, někdy méně a rozdíl mezi týmy není určitě takový, jaký svítil na světelné tabuli po 60. minutách. Příště mohou mít svůj den klidně řetovští. 

První třetina soutěže naznačila naše přednosti, slabiny, nedostatky...

Pozitiva:

1) Produktivita: Nejméně branek, 3, jsme vstřelili v prvním zápase s Králíkami, 4 Chocni, 5 Voděradům a Třebové, 8 Žamberku a 13 Řetové. Průměr 6,3 branky na zápas je solidní číslo a kéž by to vydrželo.

2) Vyrovnané útoky + skvěle aklimatizované nové tváře: Minimálně z prvních kol se zdá, že dlouhé roky, kdy se spoléhalo převážně na jeden produktivní útok by mohly být pryč a o branky se konečně ve větším měřítku podělí více hráčů. Hodně tomu pomohli dvě nové tváře v týmu Pepa Matyáš a Peťa Doležal, kteří od začátku přípravy nastupují po svém boku a ve spolupráci s Davidem Hrčkou či někým dalším vytvořili skutečně úderný útok.

3) Vyrovnaná brankářská dvojice: Už na začátku sezóny třenéři avizovali, že je Patrik Keprta letos dostane mnohem více prostoru, než v loňské sezóně a své šance zatím využil na jedničku. S kvalitním a zkušenějším Lubošem Sejkorou tak tvoří parádní brankářskou dvojici, kde se realizační tým může spolehnout na oba brankáře.

Negativa:

1) Obranná činnost + laciné chyby: Při průměru 5 obdržených branek na zápas je určitě prostor pro zlepšení. Navíc inkasované branky jsou z významné části vyustěním hrubých a laciných chyb, než z tlaku soupeře a o to více vždy mrzí. Obranná činnost se ale zdaleka netýká jen obránců, ale celé pětky na ledě, není vyjímkou, že gól jde na vrub úročníka a ne beka. 

2) Výpadky výkonů v průběhu zápasu: Určitě se dá zapracovat také na stabilizaci výkonů během zápasu. Někdy jsme první půlku zápasu úplně mimo a honíme výsledek na poslední chvíli, jindy máme zase okno během utkání a zahráváme si s dobře rozehraným výsledkem i výkonem.

3) Slabá účast: Před sezónou to vypadalo, že bude mít realizační tým problémy především se složením obranných dvojicí, postupně se ale trable přesunuly také do útoku. Ač soupisku máme zaplněnou, tak účast hráčů je letos zatím jedna z nejslabších v posledních letech. Sešlo se bohužel více faktorů najednou, někdy je na vině pracovní vytížení, jindy zdravotní problémy. Občas jsou ale také další důvody, které není třeba rozebírat. Snad jen, že základem asi všech sportů na všech úrovních je chuť a u těch kolektivních je dost zásadní také spolehlivost. 

Branky a nahrávky  3:57 - Doležal (Hrčka, Matyáš), 7:24 PP - Matyáš  (Doležal, Doleček), 15:25 - Doležal (Šilar), 18:22 PP - Doležal, 18:55 PP - Macháček, 19:23 PP - Doležal (Hrčka), 21:17 - Doležal (Hrčka), 27:53 - Hrčka (Doležal), 32:27 Plundra (Macháček Doleček), 38:32 - Plundra (Doleček), 45:33 - Macháček (Plundra, Šourek), 47:59 - Macháček (Šilar), 51:43 - Plundra (Macháček)
Zásahy golmana:

 Sejkora Luboš -  zásahů

Výsledek: 5:13
Třetiny: 3:6, 1:4, 1:3
Vývoj skóre 0:2, 3:2, 3:8, 4:8, 4:13, 5:13
Vyloučení: 9:9 navíc: Skuček 10 OT, Horák 10+10 OT (Oba Řet.)
Využití: 4:4
V oslabení 0:1
Diváků: 45 
Absence:
 Hubálek, Holubář, Musil, Víša P., Keprta Mir., Baier
 Post # Hráč
G A B +/- +
-
TM
1.PO
8 Keprta Mar.       +5      
1.LO 17 Šilar
  2 2 +4 4   2
2.PO 3 Krkavec       +4 5 1 2
2.LO
27 Doleček   3 3 +3 4 1 2
                 
1.PK
7 Plundra T. 3 1 4 +6 6   2
1.C
24 Macháček 3 2 5 +5 5   4
1.LK 14 Šourek   1 1 +3 3   2
2.PK
21 Hrčka 1 3 4 +2 3 1 2
2.C 15 Doležal 5 2 7 +3 4 1  
2.LK
18 Matyáš 1 1 2 +2 3 1 2
Náhr.
10 Podhájecký              
Nárh. 5 Šegita              
             
                 
                   
    Hráčksá lavice       Min      
BR 1 Sejkora 5     60      
BR
28
Keprta Pat.