Partneři

Facebook

S Rychnovem první prohra v sezóně Tisk

Dlouhoňovice 3:4 Rychnov n. K.

Ze třetího utkání, ve kterém nám byl soupeřem nováček soutěže HC Město Rychnov nad Kněžnou, jsme odešli poraženi. Průběh zápasu výstižně zhodnotil vedoucí mužstva v jeho komentáři na následujích řádcích.

Za dobu, co je hlavním trenérem mužstva Juraj Hrčka, se jedná o první porážku v zápase, v němž jsme byli papírovými favority. V pátek zajíždíme na led Chocně, abychom se střetli s tamním "B" mužstvem. Čeká nás po dlouhé době zápas, ve kterém nemáme co ztratit. Při poctivé disciplíně, přesném dodržování pokynů lavičky a s přispěním trocha štěstí se dá hrát s každým, a tak věřme, že se našim hráčům nejen podaří těžkého soupeře potrápit, ale třeba i obrat o nějaké body.

Komentář k utkání - Keprta Miroslav (vedoucí mužstva):  Obavy realizačního týmu se naplnily. Posílený soupeř se zvedá a obzvláště zápas s obhájcem přeboru pojal prestižně. Po úvodním tlaku, ze kterého jsme tentokrát nic nevytěžili a se zabezpečenou obranou soupeře si neporadili, postupně Rychnov vyrovnal hru a potrestal nás za bezzubost dvěma brankami v posledních dvou minutách první třetiny. Mrtvolný vzduch na střídačce podpořili domácí hráči třetím zásahem a nebýt precizně provedeného trestného střílení, tak jsme se vykoupali ve vlastní bezmocnosti. Dva rychlé góly nás „nakoply“ a vypadalo to, že třetí část hry zvládneme, ale po nevyužití dlouhé přesilovky 5 na 3 bylo jasné, že to nebude jednoduché. Na tvrdou hru soupeře jsme odpověděli oplácením, což nás stálo síly, které jsme odevzdaly v oslabení a soupeř nás dorazil  z trestného střílení. Ze závěrečného tlaku jsme výsledek stačili pouze upravit a bohužel nutno přiznat, že jsme si tentokrát vyhrát nezasloužili. Celek Rychnova,  po zavedení disciplíny do svých řad, bude obtížným soupeřem pro většinu mužstev v soutěži.

Branky a nahrávky: 33:44 Macháček - TS, 34:57 Macháček (Plundra J.), 54:15 Plundra J. (Macháček, Doleček) --- 17:54 Mlateček (Chlumecký), 19:28 Sveřepa (Rašek), 27:06 Štastný (Chlumecký), 51:28 Chlumecký - TS v přesilovce

Zásahy golmana: Weiss - 17 střel, 14 zásahů, Lakota - 15 střel, 14 zásahů