Přeborníci okresu

  • 1975
  • 1977
  • 1992
  • 2011

Poslední zápas

          Mistrovské utkání

             7. kolo 19.11.2016

    Dlouhoňovice - Litomyšl "B"

3:6

Nejbližší zápas

                         8. Kolo

                Pátek 25.11. 20:15

                  Stadion: Choceň

Voděrady - Dlouhoňovice

Aktuality

Aktuální rozlosování sezóny 2015-16 zde!

Archiv aktualit

Generální partneři

Banner

Partneři

kapitol3.jpg

Facebook

Orlický deník: Rozhovor s Jiřím Hlavou Tisk

Zdroj: Orlický deník

O ambicích, odehraných zápasech i inzultaci rozhodčího v Řetové s Jiřím Hlavou z Králík.

K hokeji v Králíkách neodmyslitelně patří JIŘÍ HLAVA. Čtvrtstoletí se věnuje hokeji, nejen jako hráč, ale také jako rozhodčí. Dnes přinášíme krátké povídání o „jeho“ týmu, který hraje okresní hokejový přebor.

více...

V současné době jste na třetím místě tabulky, jaké ambice jste si před začátkem sezony dávali?
Před každou sezonou si dáváme ty nejvyšší cíle, tedy stát se okresním přeborníkem. Soutěž je ale letos hodně vyrovnaná a bude velmi těžké splnit si tento sen ještě alespoň jednou.

Vrátím se k utkání s Řetovou, které bylo předčasně po inzultaci rozhodčího Jaroslavem Kaplanem ukončeno, co se vlastně stalo?

Dodnes si nemůžu pořádně vysvětlit, co Jára udělal, kde se to v něm vzalo. Asi měl na tom, co se stalo, velký podíl i rozhodčí, ale to už nikdo zkoumat nebude. Hlavně hráč si k rozhodčímu toto dovolit nemůže. Jako rozhodčí takto vyřešenou situaci odsuzuji.

Kaplan nesmí nastoupit až do konce dubna do žádného ze zápasů, je to pro váš tým jistě velká ztráta, jak jste si s tím poradil?

Určitě jeho trest je velkou ztrátou pro celé mužstvo. Jára je pro tým oporou jak na ledě, tak i mimo něj. Po těžkém zranění kolene, které si přivodil minulou sezonu, se vrátil zpět k hokeji. V sestavě měl pevné místo a pak udělá takovou blbost. Musím ho ale vyzdvihnout jinak, u nás vede hokejovou mládež do deseti let a určitě už má i své výborné výsledky. Není problém, aby měl na tréninku dvacet kluků, které učí bruslit a pomalu i ovládat hokejku, a oni ho strašně berou. Vše je ale podmíněno počasím, které nám nyní nepřeje.

V Tisové jste měli od úvodních minut „navrch“, pak ale Tisová vystřídala brankáře a hra vašich svěřenců se tak nějak vytratila. Vaši fanoušci na hráče dokonce pískali, co hráče tak „vykolejilo“? Byla to opravdu jen výměna brankáře?

Navrch jsme měli pouze pět minut, kdy se nám podařilo vstřelit tři branky. Tisová sice vyměnila brankáře, ale to asi nebyl hlavní důvod pro další vývoj utkání. Tisová stále hraje pohledný kombinační hokej, a i přes velký věkový průměr dokáže stále přehrát každého soupeře. Nám v tomto utkání hlavně pomohl brankář Kalianko a to bylo pro celé utkání rozhodující.

Hrajete na několika ledových plochách: v Litomyšli, Chocni, České Třebové a Lanškrouně a nyní nově i v Žamberku, máte některý ze stadionů oblíbený?

Pro mě je nejoblíbenějším stadionem Lanškroun. Sem za námi jezdí nejvíce fanoušků. I přes vzdálenost 40 kilometrů jich přijíždí několik desítek, a to dává mně i všem hráčům ten největší doping.

V Králíkách se hraje na přírodním ledě, považujete to pro vás za výhodu? Přeci jen jsou podmínky o něco jiné, než na zimním stadionu, a vaši hráči znají led z tréninku.

Hrát v Králíkách je určitě výhodou. Přírodní led, diváci i prostředí, které znáte, je vždycky lepší. Při dobrých podmínkách dokážeme připravit na utkání kvalitní led. I v Dlouhoňovicích byl led velmi kvalitní. To se zatím nedá říci o Žamberku. Musím vzpomenout rozhovor Reného Tomana, který se k přírodnímu ledu nevyjadřoval moc lichotivě. V Žamberku se o víkendu odehraje již třetí zápas a myslím, že jejich kvalita ledu zatím zaostává i za tím přírodním.

Koho považujete za největšího soupeře v letošní sezoně?

Letošní sezona je po dlouhé době hodně vyrovnaná a týmů na prvenství je hned pět. Zklamáním je snad asi tým Lanškrouna „B“, do kterého jsem vkládal větší naději. Myslím, že letos může porazit každý každého, a boj o prvenství bude až do posledního kola otevřený. Pro Králíky byl, je a bude vždy největší soupeř Žamberk.

Jak to v Králíkách vypadá s hokejem, nemáte o hráče nouzi, nebo se mu věnují jen skalní příznivci?

V Králíkách hraji hokej již 25 let a nikdy se nemuseli shánět hráči po okolí. Měli jsme žáky, dorost a vždy se podařilo vychovat někoho, kdo u hokeje vydržel až do kategorie mužů. Poslední dobou ale o hráče začíná být nouze. Sice je u nás stále dost dobrých hráčů, ale ti hrají raději lanškrounskou ligu bez většího kontaktu a dělají si srandu z hráčů i o několik desítek let starších nebo z hráčů co začali s hokejem po třicítce. Jestli to takhle půjde dál, tak se i my budeme muset poohlédnout po nějakých hráčích, aby se hokej u nás zachoval.

Pro každého sportovce je jistě důležité povzbuzení od fanoušků. Pokud vynecháme utkání s Tisovou, kde pískali, jak na tom jsou fanoušci? Máte jich hodně a jezdí s vámi na zápasy, nebo se jich ukrývá okolo kluziště jen pár?

Když hrajeme v Králíkách není problém, aby přišlo i 250 diváků. Poslední roky ale i na zimní stadiony jezdí desítky našich fandů. Fanoušek k hokeji patří a když vytvoří pořádnou atmosféru, jde i výkon hráčů nahoru. My s nimi spolupracujeme, existují již klubové doplňky, letos jsme nechali udělat velkou vlajku. Všech fanoušků si moc vážím a děkuji jim za každou návštěvu našich zápasů.